Вибір електрочайникатільки здається простим і звичним ділом. Принцип їх роботи практично ідентичний, і можна подумати, що підійде будь-яка модель, відповідно стилістичним уподобанням. Насправді це зовсім не так. Ринок електротоварів для будинку просто переповнений колосальною кількістю різноманітних чайників, в моделях яких можна в прямому сенсі цього слова «загубитися». Тому при їх виборі варто врахувати кілька основних критеріїв та рекомендацій.
Спочатку необхідно звернути увагу на матеріал, з якого виконаний корпус чайника. Найбільш часто використовуваними вважаються наступні види стінок:
З перерахованих варіантів пластик відноситься до категорії найбільш фінансово доступних. Він має легку вагу і невимогливий у догляді. Однак може бути не зовсім безпечним для здоров'я. Найбільш поширеним у багатьох виробництвах є поліпропілен, який виділяє сильно відчутний характерний запах. У маркуванні на упаковці електрочайника вказується абревіатура ПП або PP, обов'язково звертайте на це увагу.
Поряд з ним, активно застосовується полікарбонат - РАР або Рар. Такий склад має менш виражений «аромат» і більш високий рівень безпеки. Однак обидва ці матеріалу можуть виділяти токсини. Небезпечна для здоров'я хімічна реакція запускається при температурі нагрівання вище 100 ° C. Безумовно, в електрочайнику встановлений обмежувач, що має діапазон від 40 до 90 ° C. Але ризик все ж таки присутня.
Увага! Часто вироби з пластикових матеріалів (РР, РАР) виглядають, не естетично. Мають грубі сполучні шви і неохайного вигляду.
Металеві електрочайники важче і міцніше. Коштують дорожче, але і служать набагато довше. У цій категорії також є власна класифікація, а також плюси і мінуси.
Головна відмінність - матеріал: нержавіюча сталь і алюміній. Ці категорії візуально, практично не відрізняються. Досить зручні у використанні і прості в очищенні.
При цьому експерти не радять купувати електрочайники з алюмінієвих сплавів, так як вода в них при кип'ятінні може насичуватися оксидом заліза. Саме тому такий матеріал став набагато рідше використовуватися у виробництві. А основний недолік всіх металів, звичайно, сильне нагрівання корпусу.
Цей матеріал відноситься до категорії найбезпечніших, але важких. Виглядає привабливо і завжди різноманітно. При цьому вимагає обережного поводження і дбайливого догляду. Кераміка досить тендітна. А при неправильній очищення на поверхні з'являються подряпини і мікротріщини, які погіршують зовнішній вигляд. Відтінки можуть тьмяніти, зображення стиратися, а покриття - купувати жовтуватий колір.
Головні переваги в тому, що керамічні чайники без запаху і здатні на тривалий час зберігати температуру після закипання. А до недоліків можна віднести відсутність шкали рівня води і незакріплену знімну кришку.
Вони безпечніше пластикових аналогів, симпатичніше металевих і не такі тендітні, як керамічні. Додатковим естетичним гідністю є наявність підсвічування - монохромного або переливається в різні відтінки.
Важливо! Особливістю скляних моделей є те, що всі вони комбіновані. Дно і кришка таких виробів пластикові. Тому варто детальніше ознайомитися з маркуванням. Про специфіку поліпропілену і полікарбонату дивіться вище.
Аналогічні рекомендації і для дна всередині чайника. Воно повинно бути з нержавіючої сталі. До того ж скло може сильно нагріватися. Будьте обережні, щоб не обпектися.
Цей показник не менш важливий, особливо якщо у вас велика сім'я або часті гості. Кип'ятити воду в кілька «підходів» дуже незручно і довго. А ось мандрівники і дачники воліють компактні розміри електрочайників, які зручно брати з собою. Обсяг таких «похідних» близько 1,5 або 1,7 літра.
Зверніть увагу на те, що ємність впливає на потужність. Ці два показники тісно пов'язані між собою:
У разі якщо ви просто хочете прискорити процес закипання, вибирайте електричні чайники високої потужності і меншого обсягу, але попередньо перевірте стан проводки.
Важливо! Зупинятися на типі нагрівального приладу особливого сенсу немає. Варто тільки врахувати, що він буває відкритий і закритий металевою пластиною. У першому випадку чайники мають порівняно невисоку ціну, однак більш вимогливі в догляді, так як на спіральному елементі з часом накопичується трудноудаляємиє накип.
У чайниках можуть бути використані кілька типів фільтрів. Для тонкого очищення застосовуються нейлонові дрібнопористі сітки. Часто зустрічаються металеві та позолочені фільтри. Вони більш довговічні і ефективніше в плані захисту нагрівального елементу від накипу. Здатні вловлювати найдрібніші мікрочастинки. Однак варто зазначити, що і ціна на електричні чайники з хорошим фільтром буде набагато вище.
До основних функцій всіх електрочайників відносяться нагрів води і автоматичне відключення при закипання. Однак для багатьох користувачів цього недостатньо. У сучасних моделях часто зустрічаються додаткові можливості, такі як:
До категорії електричних чайників відносяться і Термопоти. Це багатофункціональні пристрої, часто оснащені всіма перерахованими вище допоміжними опціями. Додатково в цих приладах встановлена спеціальна помпа для подачі води. Корпус при цьому залишається нерухомим. Такі моделі часто називають чайниками-термосами, здатними на тривалий час зберігати і певну підтримувати температуру. Деякі моделі навіть мають вбудовані функції заварювання чаю і кави. І, звичайно, очевидним є той факт, що відповідно до набором опцій формується і цінник на вироби.
У цій категорії все дійсно залежить тільки від ваших особистих переваг. Саме покупець вирішує, який вибрати відтінок, а також форму і оформлення чайника. Чи буде він відповідати концепції інтер'єру або істотно виділятися на загальному тлі. Зверніть увагу, що багато моделей мають дуже креативний дизайн - інкрустацію, орнаменти, цікаві елементи на корпусі і багато інших авторських модифікацій.
Враховуйте також тип і конструкцію підставки електрочайника. Вони бувають двох видів - звичайна з бічними контактами, винесеними вгору, і «пірует», джерело живлення якого розміщений по центру у вигляді контактного диска.
До найвідоміших брендів відносяться німецький Braun, нідерландський Philips, французький Tefal і багато інших. Китайські аналоги, звичайно, набагато дешевше, але і якість цих «продуктів» може бути нижче. Незалежно від фірми виробника, завжди звертайте увагу на маркування, щоб ваш вибір при будь-яких обставинах був безпечним і усвідомленим.
Додаткові поради експертів. Якщо ви ще сумніваєтеся в тому, як вибрати чайник правильно, спробуйте ознайомитися з рейтингом товарів і виробників. Зробити це можна, знайшовши відгуки споживачів у відкритих інтернет-джерелах. Набагато краще і грамотніше вчитися на чужих помилках, навіть при виборі чайника. Приємною вам покупки!
Цей сайт використовує файли cookie та схожі технології з ціллю гарантованої та максимальної зручності користувачів.
При використанні даного сайту, Ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie у відповідності з даним повідомленням у відношенні даного типу файлів.
Докладніше