Рано чи пізно кожному доводиться стикатися з питанням, як перевстановити або оновити «Андроїд» на телефоні. Більш свіжі версії забезпечують безпечну і стабільну роботу смартфона. Крім того, актуальна ОС тягне за собою не тільки модернізацію інтерфейсу, але також і явні поліпшення дизайну, функцій додатків. Важливість оновлень зрозуміла, однак не всі вміють самостійно встановлювати заново «Андроїд» на мобільному пристрої, хоча на ділі нічого складного в цьому завданні немає, головне - знати деякі тонкощі і нюанси.
З плином часу ПЗ смартфона починає лагати. Таке явище обумовлено тим, що за період експлуатації на девайс завантажується велика кількість інформації, додатків, серед яких зустрічаються також віруси. Вони, в свою чергу, призводять до збоїв в роботі системи. Зрозуміти, що потрібно перевстановити або оновити Android, можна за такими ознаками:
Також приводом для поновлення до останньої версії може стати і проста цікавість, коли користувачеві цікаво протестувати оновлену ОС.
Особливо рекомендується перепрошити смартфон б/у, куплений з рук. Таким чином можна відразу захистити себе від «сюрпризів» в роботі системи.
Перш ніж затівати переустановлення і оновлення, потрібно уточнити, який випуск ОС стоїть на смартфоні. Подивитися цю інформацію можна в меню налаштувань, пункт «Інформація про пристрій» або «Відомості про телефон». На різних мобільних пристроях назви можуть відрізнятися.
Важливо: в деяких смартфонах китайського виробництва інформація не відображається. У таких випадках потрібно завантажити спеціальні програми, такі як Geekbench, Aida64, CPU X.
Перед прошивкою смартфона потрібно буде його підготувати. Зокрема, потрібно зробити бекап і завантажити свіжу версію ПЗ. Розберемося детальніше.
Backup - це процес резервного копіювання інформації і повернення її в первинний вигляд, до перепрошивки. Чи потрібно його робити? Так! Інакше дані з телефону можуть бути втрачені. Процедура бекапа протікає в кілька етапів:
Важливо: перенесення інформації краще робити на ПК або ноутбук. Збережені дані будуть потрібні для оновлення «Андроїд».
Чи можна спростити процедуру бекапа? Так, це реально за рахунок використання спеціальних програм (є платні і безкоштовні): Super Backup, Helium App Sync & backup, Ultimate Backup.
Порада: перед процедурою бекапа і переустановлення ОС варто підключити до смартфону зарядку або повербанк.
При перепрошивці смартфона через комп'ютер потрібно заздалегідь підібрати програму і драйвера.
Важливо: завантажувати ПЗ потрібно тільки з надійних сайтів, щоб уникнути зараження ПК вірусами. Наприклад, знайти програму можна на офіційному ресурсі виробника телефону. «Ліва» прошивка може працювати некоректно або «вбити» пристрій.
При виборі версії варто вивчити характеристики і особливості кожної. Їх поділяють на три основних типи:
Порада: оновлення і драйвера завжди потрібно підбирати під модель свого смартфона, без винятків.
Наступний крок - завантаження CWM-recovery (воно теж повинно відповідати певному телефону). Скачаний архів варто переслати на зовнішній носій і запустити утиліту. Програма сама знайде CWM-recovery і запросить підтвердження оновлення ( «ОК»).
Оновити версію ОС «Андроїд» на смартфоні можна декількома способами:
Кожен варіант переустановлення системи характеризується певними нюансами. Розберемося детальніше.
Сучасні смартфони отримують оновлення без участі людини, відразу після виходу нової версії. Телефон автоматично реагує на доступну ОС. Однак трапляються збої, і в подібних ситуаціях користувач має можливість перевіряти наявність модернізованих версій в меню свого пристрою: «Налаштування» - «Оновлення системи». Далі потрібно клікнути на «Перевірку» і подивитися, чи є апдейт, який можна було б завантажити.
Важливо: іноді нові версії ПЗ затримуються. У таких ситуаціях можна перевстановити Android самостійно.
Щоб перепрошити мобільний вручну, потрібно послідовно виконати чотири кроки:
Після виконання всіх кроків запускається оновлення «Андроїд». Триває процес близько 15 хвилин, після чого можна знову користуватися смартфоном.
Іноді перепрошивку для смартфона можна виконати за допомогою програми Fastboot. Робиться це в чотири етапи:
Тепер потрібно почекати, поки смартфон перезавантажиться.
Важливо: перед перепрошиванням слід обов'язково відформатувати всі розділи.
Цікаво: іноді після перепрошивання телефон не запускається. Вирішити проблему можна двома способами: заново перевстановити «Андроїд» або повернути його в початковий стан, зробити бекап.
Для відкату будуть потрібні backup-файли. Причини повернення телефону в початковий стан можуть бути наступними:
Для відкату (повернення до заводських налаштувань) буде потрібно виконати наступні дії: завантажити на комп'ютер «голу» прошивку (скачати її найкраще на офіційному веб-сайті розробника) і встановити драйвери, після чого під'єднати телефон, відкрити програму, вибрати архів з ОС і запустити оновлення.
Буває, що користувач не хоче, щоб версії програми на телефоні встановлювалися без його контролю. У подібних випадках можна відключити опцію автооновлення. Така дія рятує смартфон від «сирих» прошивок, які можуть стати причиною гальмування або погіршення роботи пристрою.
Відключити автооновлення можна в розділі меню «Про телефоні» - «Система» - «Центр оновлень» - «Оновлення ПЗ», там потрібно прибрати галочку біля відповідного пункту.
Операційки для мобільних телефонів не відрізняються від тих, які встановлюються на ПК, тільки вони оптимізовані під введення за допомогою сенсора, функціонують на інший архітектурі і мають свій формат додатків.
Цей сайт використовує файли cookie та схожі технології з ціллю гарантованої та максимальної зручності користувачів.
При використанні даного сайту, Ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie у відповідності з даним повідомленням у відношенні даного типу файлів.
Докладніше